O nás Pro veřejnost Fondy a pomůcky Knihovna Publikace Výstavy a akce Výzkum Archiv zpráv Předarchivní péče

Výstava '120 let prvního klubu fotoamatérů v Čechách'

Stanovy klubu Národní archiv a 1. český klub fotografů amatérů NEKÁZANKA připravili výstavu s názvem „120 let prvního klubu fotoamatérů v Čechách“. Výstavu, která mapuje vývoj amatérské fotografie téměř od jejího prvopočátku až do dnešních dnů, uvozuje motto Jiřího Jeníčka:

„Dějiny českého klubu fotografů amatérů jsou v podstatě dějinami české fotografie“.

Prostřednictvím působivých, velmi zdařilých i čistě amatérských fotografií představí výstava činnost klubu a také jeho členskou základnu, která se rychle vyvíjela a začínající amatéři se stávali uctívanými profesionály (mj. Sudek, Drtikol, a řada dalších). Archivní dokumenty vypovídají nejlépe o historii klubu, o jeho proměnách v různých historických a politických etapách vývoje společnosti.

Zych, Alois: Akt. 30. léta 20. stol. Neretušováno.Výstava bude slavnostně zahájena 24. září 2009 v 17:30 hodin ve vestibulu Národního archivu v Praze, Archivní 4, Praha 4 Chodovec (dopravní spojení viz www.nacr.cz). Pro veřejnost bude výstava otevřena od 25. září do 14. listopadu 2009 ve dnech úterý – sobota 13-18hodin (pondělí, neděle – zavřeno). Od 15. listopadu 2009 bude možné výstavu shlédnout na základě telefonické nebo e-mailové objednávky pro skupinu alespoň 5 osob (ohlášené či zaslané tři dny před požadovaným termínem) tel. 974 847 412, e-mail: emilie.benesova@nacr.cz